22 Aralık 2011 Perşembe

Python ile ufak bir resim boyutlandırma betiği

Pampalar şimdi malumunuz ben linux kullanıcısıyım bu blogumdan da belli oluyordur. :P Ama tamamen alışkanlık ve kod yazmayı sevmekten dolayı konsol kullanmasını seviyorum. Geçenlerde okulda bi resim boyutlandırma ve video çevirme işlemi lazım oldu windowstaki gibi iki saat programlarla cebelleşmek yerine hemen konsoldan birer satırlık (ffmpeg ve imagamagick şahaneleri ile) kodla işimi gördüm. Burda amaç havalı görünmek değildi işi hızla bitirmekti.

Müdür yardımcımız hemen yapıştırdı siz linux kullanıyonuz ya dedi :) yani konsol falan :) Bunun konsol haricinde de yapılabildiğini anlattım ama seviyorum böyle dedim ama yine de tuttum bir de python betiği yazdım.
Adını da feriha koymadım pyresim koydum ( isim bulamadım salladım) github a da koydum ha :) alın bakın kullanın falan diye :)
https://github.com/birtanyildiz/pyresim2 yorum:

  1. Selamlar hocam bunu nasıl yükleyeceğiz sistemimize... Ben yeni yeni öğreniyorum bu ubuntuyu.. Desteklerinizle daha iyi öğrenmeyi amaçlıyorum :)
    Bilemedim bir türlü indirdim ama...

    YanıtlaSil
  2. Merhaba, bunu indirdikten sonra sağ tıklayıp çalıştırılabilir olarak işaretleyin. sonra çift tıklayınca çalışacaktır.

    YanıtlaSil